Flo-pak BIO ako výplň zásielok

V Dajf.sk sa snažíme baliť zásielky tak, aby sme nezaťažovali životné prostredie a zároveň zaistili bezpečnú dopravu produktov až k Vám.

Krehký tovar síce balíme do bublinkovej fólie, ale ako výplň krabíc používame výhradne tzv. Flo-pak BIO.

Čo to vôbec ten Flo-pak BIO je?

Flo-pak alebo ako by sme my v Dajf.sk povedali - “Floupek” sú malé fixačné telieska, ktoré boli vyrobené zo 100% recyklovateľného materiálu. Perfektne tlmia nárazy pri preprave zásielok a tým zaručujú, že tovar príde v celosti a nie po častiach.

Tieto telieska obsahujú 99% vzduchu, sú antistatické, nezanechávajú žiadny prach a hlavne nezaťažujú životné prostredie, pretože sú biodegradovateľné. To znamená, že sa v priebehu krátkeho obdobia v prírode rozložia a nezanechajú žiadne nežiadúce stopy. To samozrejme neznamená, že je vhodné sypať tento výplňový materiál do prírody.

Ako to už býva, každá minca má dve strany a tak aby sme tu nehovorili len o pozitívach, ale uvádzali úplné informácie, chceli by sme upozorniť, že deťom a zvieratkám by mohol tento výplňový materiál pripomínať dobrú maškrtu (svojim tvarom a veľkosťou). V prípade konzumácie Flo-paku by však hrozilo udusenie.

 

Flo-pak sa dá opakovane použiť a tým pádom ho možno využijete aj Vy pri preprave darčekov Vašim blízkym.